@LFCMacedonia 🔁Ливерпул може да го казни Матип затоа што одби да игра на АФКОН и со тоа извршил наводна повреда на правилата за... fb.me


@LFCMacedonia 🔁Jaн Дојл со одлична колумна во пресрет на неделното дерби. Многу прецизно го лоцира најбитниот дел од тимот кој... fb.me


@LFCMacedonia 🔁Џордан Хендерсон и Жоел Матип денес се враќаат во полн тренинг и се очекува да бидат фит за неделниот дуел против... fb.me


@LFCMacedonia 🔁Ливерпул и дефинитивно е заинтересиран за Жулијан Брант и се очекува да достави понуа во летниот преоден рок.... fb.me


@LFCMacedonia 🔁Севиља, Сотон, Галата или некој четврт клуб. Мама Сако неделава одлучува за својата иднина. Ливерпул нема да... fb.me


@LFCMacedonia 🔁"Ситуацијата не е одлична. Сакам да играм повеќе натпревари во иднина, но во моментов морам да ја прифатам... fb.me


@LFCMacedonia 🔁Одлична колумна на Глен Прајс од ЕСПН за важноста и влијанието на Адам Лалана во играта на Ливерпул и неговата... fb.me


@LFCMacedonia 🔁Јирген Клоп вели дека ќе го изведе најдобриот тим кој му е на располагање во задутрешниот куп натпревар против... fb.me


@LFCMacedonia 🔁Севиља е најсериоизниот кандидат за потписот на Мама Сако во јануарскиот преоден рок. Скај Спортс јавува дека... fb.me


35

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивна