Iris

@nikola_iris 🔁 ДОРО УТРО МАЌЕДОНИЈО!!!!11


Iris

@nikola_iris 🔁Миљето е моментот!


Iris

@nikola_iris 🔁Сакам пролет.
Да слета мојата пчела на твојот расцветан цвет...


@nikola_iris 🔁 Кога дојдов на твитер нивото на хумор беше ко монти пајтон или арестед. Сега е ко ранко рангелов


@nikola_iris 🔁 Престанете да ги облекувате кучињата моето мисли дека сме сиромашнииии


@nikola_iris 🔁 Розите се црвени,
Љубичиците сини,
Пушти ми пас во празно,
Џорџо Киелини.


@nikola_iris 🔁 Еј, дечки, да ви кажам она "немав време" не постои.
Или сте битни или не сте!

Толку.


@nikola_iris 🔁Тастатури искршивте од хејтање на полнички и исмевање на надворешен изглед на твитерџики... на сите по една ќерка ви посакувам во 2017та ❤️


@nikola_iris 🔁Од Св.Никола до Св. Јован, 30 кафани, 300 песни, живели и гушкања. нејќум да си одам бе, сакам да ја опраиме и да биде за сите убава.


@nikola_iris 🔁Ми паѓа тешко ко ќе ве видам како сте спремни буквално да згинете у сообраќај за да стигнете на работа. Мора да ви е екстра убаво таму :(


@nikola_iris 🔁 уште 5 дена и пак исти курац


@nikola_iris 🔁 Не е убаво секогаш да си точен. Ќе смрзнеш.


@nikola_iris 🔁 Кој ќе го посети првото новороденче во 2017, кога немаме уште влада формирано????


@nikola_iris 🔁 *алиса завршува во затвор*
- ИМАМ ПРАВО НА ЕДЕН ПОВИК!
- океј.
*не памти ниеден број за да се јави*


@nikola_iris 🔁 Од марихуана се слабеело.
Па кој има муда да влезе во кујна кога има змеј таму? Будали едни..


@nikola_iris 🔁 Дали и вие помислувате дека некој умрел ако ви заѕвони фиксниот у 6 сабајле?


@nikola_iris 🔁 Првите 50 години од сингл се тешки, после се навикнуваш.


@nikola_iris 🔁 Во новата ви посакувам во пракса да го покажете она што го научивте од порничите 🌟


@nikola_iris 🔁 Скоро сите во странство на дочек
Сиромаштија


@nikola_iris 🔁 Што е мое ќе помине и нема да го приметам.


@nikola_iris 🔁 Еден полицаец е составен од повеќе моноцајци.


@nikola_iris 🔁Среќна Нова даа - Неготински
Среќна Нова пеер - Скопски
Среќна Нова ебаго - Прилепски
Среќна Нова, смештај дан требит - Охридски


@nikola_iris 🔁 Во новата година влеговме со евтина струја. Подобро не можеше мислам.


@nikola_iris 🔁Во 2017:
-Пред да кажете нешто прво СЛУШАЈТЕ
-Пред да потрошите ЗАРАБОТЕТЕ
-Пред да претпоставите ПРАШАЈТЕ
-Пред да се откажете ПРОБАЈТЕ.


@nikola_iris 🔁 Имаш цигара? А упаљач?
-Другар, еве ти ја и јакната ладно е..


@nikola_iris 🔁 Упорноста понекогаш се вика глупавост.


@nikola_iris 🔁 Me: треба да му пишам..
Inner me: не му пишувај, не биди досадна, немој да напнуваш..


@nikola_iris 🔁 - Чувај ја брат.
- Зошто?
- Затоа што си глуп, друга нема да најдеш.


@nikola_iris 🔁 Кај Јохан вртеле лепче и му паднала Соња низ тераса


@nikola_iris 🔁 RT ако не си ручал пастрмајлија денес


@nikola_iris 🔁 Хабиби избања ли се


@CallMeDenisChe 🔁 Ај што не си ја вршат работата, туку и лажат дека си ја вршат работата.
iris.mk


@pianoteacher537 🔁@nikola_iris ставаш топла вода и оној чајот у кесичка 3 во едно и мешаш :)


@nikola_iris 🔁Зашо нема чај од Кафе??


@nikola_iris 🔁 Вај кур накај тебе гледа
#СтараШтипска


@rokerpp1 🔁 Ај што не си ја вршат работата, туку и лажат дека си ја вршат работата.
iris.mk


@razvigor 🔁 Ај што не си ја вршат работата, туку и лажат дека си ја вршат работата.
iris.mk


@KVKriss 🔁Ај што не си ја вршат работата, туку и лажат дека си ја вршат работата.
iris.mk


@nikola_iris 🔁 (ФОТО) Ликот на г.г.Стефан се појави во новиот салон на Мерцедес.


@nikola_iris 🔁 Ладно левел џам може да сече со брадавиците!


@iris_zhils 🔁@AlinaAturchin60 гооовори


@nikola_iris 🔁Си фатил нова женска. Ми е гајле мене за таа Васка шо има 19 години и живее у Карпош, шо имала 2 бивши од Аеродром и 1 од Лисиче.


@opasna_mk 🔁@nikola_iris боље ишта него ништа :)


@Nak_Urov 🔁@nikola_iris @odamerika кај мене ова од камион во движење го правеше типот...


@nikola_iris 🔁 Кај Господ во Мијалков се паднала паричката


@nikola_iris 🔁 Боље да ти падне паричката отколку да ти падне курот.


@nikola_iris 🔁 Според фенг шуи, кај си пичкатимајчина?!


@TommyCheGuevara 🔁@nikola_iris ова се тие фирми со миљон и пол платени


@nikola_iris 🔁 Најмногу сакала црвени танги, требаше да нагласи дека сака она да ги носи да не се брукам вака.


@nikola_iris 🔁 добар вмровец сега проверува во кои земји исто паднало снег и имало застој на сообраќај


@nikola_iris 🔁 "Источна Македонија отсечена од државата!".. и ова демек треба да е новост?!


@nikola_iris 🔁А јас што ќе излезам и ќе палам оган на Суитлакот??


@nikola_iris 🔁 Што прави Шакира во бар?
-Лока, лока, лока..


@iris__ko 🔁@radio24_ua петухов из говна?


@nikola_iris 🔁 Навечер боем!

На сабајле мајка му го буди за да оди и се пријави во завод за вработување


@nikola_iris 🔁 Не мешајте алкохол и телефон, утредента боли глава


@nikola_iris 🔁 Жениве коа се настинати си седат сами, пијат чај и никого не замараат, а ние машките на прво кивање пишуваш тестамент.


@nikola_iris 🔁 Сакам црковно календарче со попови сликани покрај своите коли.


@nikola_iris 🔁 Комшија на еден другар многу ја тепал жена му али видел некој билборд за стоп на насилството врз жените и одма престанал.


@nikola_iris 🔁 Гушни ја да не ти ја гушне некој друг


@nikola_iris 🔁 мммммммммммм чист воздух.
- Скопјанец у Велес.


@nikola_iris 🔁 Ќе дое ден коа нема да барам цицки у ДМ.
Денес не е тој ден, праќајте ајде!


@nikola_iris 🔁 - хало, јел то хитна помоћ?
- имам дечка


@nikola_iris 🔁@Goran_Man и овде глумиш?


05

Звезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивнаЗвезда неактивна